Jdi na obsah Jdi na menu
 


                                  MAXX KUCHYNĚ Prague Open 2010

 

Obrazek

Letošní, v pořadí již jedenáctý ročník turnaje s názvem MAXX KUCHYNĚ Prague Open 2010, se uskuteční poslední prázdninový víkend v termínu 27.- 29. srpna. Dějištěm tradiční akce, která otevírá novou sezónu, bude hala Oáza na Pakráci v Praze. Největším tahákem pro diváky bude účast hráče světové špičky Dmitrije Ovtcharova a samozřejmě hráčů české reprezentace v čele s Petrem Korbelem! Účast přislíbily i týmy Rakouska s mistrem světa Wernerem Schlagerem a Chen Weixingem a Polska, ze který přijede Lucek Blaszczyk nebo loňský vítěz Wang Zeng Yi. Turnaj bude posledním testem reprezentace před ME 2010 v Ostravě.

Turnaj začíná letos již ve čtvrtek 26.8. od 18 hodin Akademií Petra Korbela. Jedná se o intenzivní trénink v délce 180 minut (čtvrtek) a 120 minut (pátek dopoledne). Všichni hráči, kteří si chtějí zatrénovat pod dohledem Petra Korbela a zlepšit svojí hru, mají možnost se přihlásit na stránkách www.vsenastolnitenis.cz.

Obrazek

V pátek 27. srpna turnaj otevře již tradiční Business Open. Jedná se o turnaj ve dvoučlenných družstvech reprezentující firmy či podniky. „Každé družstvo bude reprezentovat svoji firmu, svého zaměstnavatele. Vítězná dvojice pak získá odměnu ve výši 5 tisíc korun. Pro hráče mám výzvu - Ukažte všem, která firma je ve stolním tenisu nejlepší," dodává s úsměvem ředitel turnaje Jan Hrnčiřík.

Po obědě se v hale Oáza představí veteráni, veteránky, junioři a juniorky. V 15 hodin vypukne kategorie C pro hráče od 60. místa českého žebříčku a ženy. V 17 hodin začne soutěž neregistrovaných, kterého se mohou zúčastnit i hráči uvedení na pražském žebříčku od 250. místa níže a v ostatních oblastech od 150. místa. „Chceme turnaj přiblížit i těmto hráčům," vysvětluje ředitel pořádající firmy STEN marketing, „hrát budou moci pouze hráči z České republiky, čímž se vyhneme loňským problémům, kdy tuto kategorii hráli i neregistrovaní z Polska, kteří ovšem měli úroveň ligových hráčů."

V sobotu 28. srpna dopoledne je na programu oblíbený handikepový turnaj ´na fóra´. Ve 12 hodin pak začne hlavní kategorie ELITE kvalifikací, kterou letos hrají všichni účastníci kategorií A a B. Hlavní soutěž propukne prvním kolem v 16 hodin. Přesný systém soutěže bude znám později podle počtu přihlášených hráčů. Od 14 hodin se ještě ve své kategorii utkají hráči hrající soutěže od divize níže.V neděli pak Prague Open 2010 vyvrcholí finálovými koly, již tradičně před kamerami České televize.

 

Obrazek

Největší hvězdou letošního ročníku by měl být největší talent evropského stolního tenisu a 11. hráč světa Dmitrij Ovtcharov. „Naším cílem je dále do Prahy pozvat reprezenace Polska a Rakouska, pro které by mohl být Prague Open být přípravou na ME v Ostravě, " prozrazuje Korbel, jenž se samozřejmě turnaje také zúčastní, neboť obhajuje čtyři tituly z let minulých.

 Hrát se bude na 24 modrých stolech značky STIGA Expert Roller s míčky STIGA Competition. „Veškeré vybavení po akci budeme prodávat oddílům za velmi nízké ceny," prozrazuje Hrnčiřík, „pokud budete mít o materiál zájem, kontaktujte naši firmu STEN marketing."

Obrazek

 

                                Přehled vítězů Prague Open

Celkem pouze šest hráčů triumfovalo na této akci. Rekordmanem v počtu vítězství je Petr Korbel, který zvítězil v letech 2003, 2005, 2006 a 2008. Dvakrát se na nejvyšší stupeň postavil Dima Prokopcev (2001 a 2004). Oba hráči by měli startovat i letos. Na Oáze se letos představí i loňský vítěz Wang Zeng Yi (2009) a premiérový výherce z roku 2000 Bohumil Vožický. Chybět tedy bude pouze Chen Zhibin (2002) a Vladi Samsonov (2007).

 

Obrazek

Mezi ženami je hned devět výherkyň. Dvakrát dokázala zvítězit pouze Eva Ódorová ze Slovenska (2004 a 2007). Po jednom titulu si připsaly Natalia Andrašiková-Horáková (2000), Zuzana Poliačková (2002), Sun Zhenqi (2003), Jana Dobešová (2005), Iveta Vacenovská (2006), Renáta Štrbíková (2008) a naposledy Li Qian (2009).

Obrazek

 

Obrazek